Нарізчик насіннєвої картоплі виробництва компанії «Dubrulle»

Нарізчик насіннєвої картоплі виробництва компанії «Dubrulle» />

22.02.2022

Dubrulle

У США, Австралії і багатьох інших країнах зі сприятливим кліматом часто практикується нарізка насіннєвої картоплі з метою збільшення посадкової площі. У Північній Європі ця техніка майже не використовувалася раніше через проблеми, пов'язаних з розповсюдженням хвороб картоплі.

Переваги техніки були очевидні, але ризик її використання був неприйнятно високим.

Машина для розрізання насіннєвої картоплі виробництва компанії «DUBRULLE» фактично усуває такі ризики.

Бульби транспортуються спеціальним роликовим конвеєром, що виконує три функції. Він розподіляє бульби по чотирьох рядах, укладає довгу частину картоплі перпендикулярно ножам і центрує картоплю щодо ножа, розрізаючи його на дві рівні частини. Це вкрай важливо для розрізання картоплі на рівні частини, які можна посадити без проблем, і для «пробудження» сплячих очей.

Диски виготовлені із спеціально розроблених термостійких матеріалів. Як тільки бульби опиняються під ножами, вони розрізаються на дві частини за допомогою круглого ножа, який безперервно обертається за високої температури (близько 350º). За цієї температури ножі залишаються стерильними, оскільки патогенні мікроорганізми що неспроможні вижити за таких умов. Хвороби, яким схильний якийсь бульба, що неспроможні передаватися наступному бульбі. Крім стерилізації розрізаної поверхні бульби, система припікає її, підсушуючи сік, завдяки чому поверхня дуже швидко затягується.

Ці машини відпрацювали вже кілька сезонів та нарізали сотні тисяч тонн насіннєвої картоплі з високим рівнем точності, акуратності та надійності. Єдині витратні матеріали, які використовуються - це газ або електрика (залежить від моделі) для розігріву ножів.

Дезінфікуючі засоби не використовуються, тому на бульбах не залишається нальоту. Ця система дозволяє отримати значний економічний зиск. Кількість врожаю, який дає насіннєва картопля, може збільшитися до 40% залежно від сорту, розміру та відстані між бульбами, що висаджуються. Окупність досягається рахунок переробки менш ніж 100 тонн продукції.
 


Більше про Dubrulle