Як правильно вибрати мотокосу

Як правильно вибрати мотокосу />

08.11.2021

мотокоса

Мотокоса вважається універсальним інструментом і підходить як для догляду за ділянкою, так і для заготівлі зелених кормів тваринам, для усунення заростей з бур'янів і багато чого іншого. За конструкцією такі інструменти практично однотипні: це бензиновий двигун, довга штанга, на якій в кінці є редуктор, а також W-подібна ручка і кріпильна система для зручності роботи і транспортування (вона може бути ранцева або через плече). А ось насадок для роботи може бути дуже багато, від металевих ріжучих дисків до нейлонової волосіні. Так як вибрати мотокосу? На що звернути увагу, якщо ви хочете придбати таке корисне пристосування для будинку або для підприємства? Розповімо про тонкощі підбору докладніше.

Влаштування мотокоси

Конструкція мотокоси досить проста. Зручність для користувача в роботі забезпечується за рахунок ергономічної ручки в формі букви W; приводить насадку в рух бензиновий двигун, який разом із редуктором кріпиться на штанзі великої довжини. В процесі роботи користувачу важливо зберігати баланс: для цього передбачене кріплення, яке йде через плече чи виготовлене у формі наплічника. В комплекті можуть йти різноманітні насадки – голівки з нейлоновим кордом (ліска), ножі, ріжучі диски.

Конструктивно усі коси мають загальні риси, проте відмінностей може бути дуже багато. Детальніше про нюанси вибору – нижче.

Перше: вибір правильного мотора

Бензинові двигуни в сучасних мотокосах можуть бути двотактними або чотиритактними. У двотактних кожен цикл заснований на 2 ходах поршня, а в якості пального використовується паливна суміш з бензину і масла (пропорції вказуються виробником техніки для кожної конкретної моделі).

У чотиритактних — 4 хода поршня, і бензин з маслом потрапляють в камеру згоряння окремо.

Вважається, що двотактний мотор краще по продуктивності і ККД у нього вище. Він дешевше, не потребує додаткової мастилі і мало важить. Але і ресурс роботи у нього вдвічі менше, ніж у чотиритактного. Масло при спалюванні суміші утворює неприємний дим. Крім того, паливну суміш зберігати не можна: її знадобиться кожен раз змішувати для нової заправки.

А у чотиритактних моторів вище потужність. Механізми в них не так схильні до тертя, тому і служать вони довше. Вихлоп, шум і вібрація тут знижені, а ось ціна буде точно вище.

Друге: які технічні характеристики повинні бути?

Потужність бензинової мотокоси може бути від 0,8 до 5 кс. Але купувати техніку з великим запасом по потужності не слід. Справа в тому, що навіть невисока потужність двигуна може забезпечити необхідні робочі режими. Набагато більше значення має те, яка ріжуча оснащення встановлена на обладнанні. Це впливає і на кількість обертів ріжучої системи: наприклад, металевий диск дасть навантаження на двигун більше, ніж звичайна волосінь.

Третє: які витратні матеріали варто вибирати?

Мотокоса працює зазвичай з нейлоновим кордом або волосінню. Тут можливі такі варіанти:

  • корд без армування — зносостійкий, але підходить тільки для свіжої трави;

  • армований металом — жорсткий і міцний, діаметром від 2,7 мм і більше, підходить для потужних мотокос;

  • кругла — з економною витратою, дешева, підходить для будь-якої трави, але сильно шумить при роботі;

  • квадратна, тобто з гострими гранями — шумить менше, але витрачається сильніше;

  • "зірка" — скошує гострими гранями, швидше краще і безшумно, але досить швидко стирається;

  • кручена — зносостійка, економічна, шумить в рази менше в порівнянні з круглою, але коштує дорожче.

Діаметр при виборі теж має велике значення. Якщо волосінь буде занадто тонка, вона "не візьме" жорстку траву. Якщо ж вона буде надто товста, то знизяться обороти через підвищене навантаження на мотор. Найпопулярніший розмір — 2,4 мм, на напівпрофесійні часто встановлюють 2,7 мм, а для професіоналів підходять 3 і 3,3 мм. Малопотужні мотокоси можуть працювати і з волосінню 1,6-2 мм.

Також мотокоси можуть працювати з ножами лопатевого типу. Якщо трава молода, буде достатньо двох лопатей, якщо жорстка — трьох. Для густих заростей використовуються чотирилопатеві, а восьми вже підходять для заготівлі сіна. Якщо потрібно видалити чагарникову поросль або молоді дерева зі стовбуром до 4 см в діаметрі, використовують диски з 80 зубами. А якщо діаметр порослі — до 30 мм, то можна використовувати і 40-зубі диски.